Vzdelávanie nonIT zamestnancov

Vitajte na stránkach NIS Diskusné Fóra Fórum NIS Vzdelávanie nonIT zamestnancov

 • This topic is empty.
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
 • Autor
  Príspevky
 • #222
  Jaro O
  Návštevník

  Téma ako na vzdelávanie interných aj externých používateľov nemocničného informačného systému a pridelených aktív bola značne diskutovanou témou kongresu v roku 2019 ako v rámci diskusie, tak aj v kuloároch a opakovane s k nej vrátili viacerí prezentátori.

  Preto sme tému priniesli aj tento rok a zaujímajú nás Vaše pohľady na súčasný stav vzdelávania v oblasti informačnej bezpečnosti v zdravotníckych zariadeniach. Ako vidíte súčasné možnosti a potenciál, ako sa Vám darí presadzovať koncepciu cyklického vzdelávacie procesu a rad ďalších tém.

  pár myšlienok na otvorenie diskusie:
  https://www.infoconsult.sk/n/zvysovanie-it-bezpecnostnej-gramotnosti-zamestnancov-je-plne-mytov-a-dohadov

  #251
  Viktor Herout
  Návštevník

  Cyklické vzdělávání by fakt bylo krásné… jenže stojí to nemalé peníze. (Alespoň jednou ročně prakticky všechen personál zdravotnického úseku – minimálně ve dvou termínech za dvouhodinové školení ztráta 20€ na jednoho zaměstnance + cena lektora)
  Osobně bych to viděl na e-learnig způsobem, že když nespravíš test, (ale opravdu seriozní) nesedej za počítač.
  Ale popravdě, kdo by potom dělal.
  Moje zkušenost je, že mnohý uživatel má elementární problémy s používáním SW i HW a přesto vesele „pracuje“ na PC. V podstatě a v souladu se zákoníkem práce by to měl být problém vedoucího pracovníka, – ale evidentně není.

  #264
  JaroOster
  Návštevník

  Celkom má zaujala informácia 20€ za účastníka na lektora. Celkom luxusná cena. Neviem si celkom predstaviť stupeň kvalifikácie lektora, ktorý by Vašich počtoch odpovedal výsledné sume.

  #266
  Martin
  Návštevník

  It gramotnosť Non IT by mala byť v záujme organizácie. Ale to by aj pracovný pohovor mal vyzerať inak, nielen sestry, technika RTG. Keď pozrieš na EKG, prístroje v medicíne, za všetkym je PC a vidíš že pracovník pre medicínsku techniku nevie ani ich základy. Kedysi som navrhol dajme aspoň požiadavku na ECDL, alebo teraz sú aj https://itfitness.sk/ a nič… Zamestnanci neovládajú a tak sa volá servisná firma, jasné že všade paušál na údržbu, veď keď dačo, čo s tým.. aspoň máme kde zavolat. E-learning by bola vec, ale chce sa Ti vytvárať vo free nástrojoch otázky? Alebo poslal si pisshingovy test zamestnancom v doméne? Možnosti sú, len moje zapálenie už vyhorelo…

  #267
  Viktor Herout
  Návštevník

  Jaro, 20€ je myšlená cena za frekventanta kurzu not-IT zdrav. pracovníka (sestra, lékař, laborant…) Náklady pro nemocnici krát počet zaměstnancu… no a plus cena lektora…

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
 • Fórum ‘Fórum NIS’ je zatvorené pre pridávanie nových tém a odpovedí.